Uygulamayı İndir
Lütfen Bekleyiniz.
Uygulamayı İndir
Foneva Portföy Yönetim A. Ş. 2024 Tüm Hakları Saklıdır

Hakkımızda

Son yıllarda küresel finans piyasalarında yaşanan gelişmeler, varlık yönetimi alanında önemli değişimleri de beraberinde getirdi. Uzun vadeli yatırım getirilerinin beklentilerin altında kalması, alternatif varlık yönetimlerine olan ihtiyacı ve ilgiyi büyük ölçüde artırdı.

Menkul kıymet ve borsa yatırım fonlarından ayrı olarak yatırımcıların, uzun vadeli ve alternatif getiri arayışı sonucu alternatif yatırım fonları olarak bilinen girişim sermayesi yatırım fonları (GSYF) ve gayrimenkul yatırım fonlarına (GYF) olan talebi de arttı.

Bununla birlikte, GSYF ve GYF’lerin çoğunlukla kurumsal yatırımcıların erişebildiği yatırım araçları olması, bireysel nitelikli yatırımcıların söz konusu fonların kurucusu olan portföy yönetim şirketlerine tek tek ulaşması gerekliliği ve sürecin getirdiği kendini tekrar eden evrak yükü, söz konusu yatırım araçlarının tabana yayılmasının önünde büyük bir engel teşkil etmektedir. Bu durum, ülke ekonomimizin temel taşlarından olan gayrimenkul sektörüne ve girişim ekosistemine aktarılabilecek uzun vadeli kaynakların kısıtlanmasına neden olmaktadır.

Fonmap'te, bireysel yatırımcıların önündeki erişim engellerini kaldırarak alternatif yatırım fonlarına yatırımı demokratize etme amacıyla yola çıktık. Fonmap'in alternatif yatırım fonlarına sağlayacağı erişim kolaylığı ve likiditenin, sermaye piyasalarına yepyeni bir soluk ve anlayış getireceğine inanıyoruz.

Böylesine önemli bir girişimi ülkemize kazandırdığımız için mutlu ve gururluyuz. Bu ilham verici yolculukta bizimle olan tüm paydaşlarımız, iş ortaklarımız ve ekip arkadaşlarımızla büyümeye devam edeceğiz.

Saygılarımla,

Tuba Ertugay Yıldız
Kurucu ve Genel Müdür
 

Genel Müdür Mesajı

Tuba Ertugay Yıldız

Kurucu ve Genel Müdür